Dzień Książki w DKK, czyli przygoda z meksykańską bohemą

Jak najlepiej obchodzić Dzień Książki? Można książkę poczytać/doczytać/przeczytać, można książkę kupić bądź zamówić przez internet, korzystając z licznych promocji, a można o książce porozmawiać.

I właśnie tę ostatnią metodę wybraliśmy my, czyli DKK Fundacji Sfera. Już po raz piąty spotkaliśmy się w Meskalu w nasze grupce, która – jak stwierdziliśmy z dumą składa się już z mniej lub bardziej stałych uczestników. Na marginesie: jakkolwiek radością napawa nas fakt, że ustaliło się już grono uzależnionych czytaczy i rozmawiaczy, cały czas czekamy z nadzieją na nowe osoby (żeby nie pisać, że pożądamy świeżej krwi…), bo nie ma co tu ukrywać – im nas więcej, tym weselej i kreatywniej.

Wracając do wczorajszego wieczoru: nasza ekspertka Tamara Filipiak uraczyła nas zarówno swoją wiedzą o życiu meksykańskiej bohemy i kontekście społeczno-polityczno-kulturalnym, jak i licznymi materiałami audiowizualnymi, spośród których wszystkim nam na pewno najbardziej zapadły w pamięć liczne i przejmujące obrazy Fridy Kahlo. Udało nam się skonfrontować kilka źródeł wiedzy o obojgu artystach, podchodząc do nich nie bez krytyki (jak to zwykle u nas bywa…). Śmiem również twierdzić, że wyłoniono kilka całkiem ciekawych potencjalnych tematów do badań naukowych, np. „Odbiór postaci Fridy Kahlo we współczesnej popkulturze: geneza i konsekwencje” albo „Frida Kahlo a trzecia fala feminizmu”.

Ja (Agnieszka) osobiście uważam, że było to jedno z naszych najciekawszych spotkań. Oby tak dalej!

PS. Zauważyliście może, że zarówno na FB, jak i po prawej stronie tu na blogu pojawiła się już data i lektura na następne spotkanie. Niedługo więcej na ten temat!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s