Przepiórki i Festiwal

Na początku wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie! Nie było nas wiele, ale dyskusja się odbyła i było bardzo miło, przynajmniej w naszym odczuciu.

„Przepiórki w płatkach róży” są lekturą łatwą i przyjemną, acz udało nam się odkryć parę smaczków, np. potrawy ozdobione kolorami flagi narodowej Meksyku 🙂 Rewolucja meksykańska, którą zajmiemy się bardziej podczas następnego spotkania, służy Laurze Esquivel w sposób dość nietuzinkowy: nawet nie do nakreślenia tła, ale do wywołania konkretnych wydarzeń w rodzinie Tity.

Zastanawiałyśmy się także, czy jest to literatura kobieca/feministyczna. Różne modele kobiecości przedstawione w powieści prowokowały do rozważań.. Swoją drogą, zauważyłyście, jak tematem i nakreśleniem postaci ta powieść przypomina „Dom Bernardy Alby” Lorki???? Zwłaszcza jeśli chodzi o opozycję postaci męskich i kobiecych.

Wszyscy zgodzili się natomiast co do tego, że przed lekturą powieści należy się porządnie najeść, gdyż inaczej opisy meksykańskich smakołyków nie dadzą nam spokoju!

Bardzo dziękujemy kawiarni Niesiarkowana na Taczaka za goszczenie nas podczas spotkania. Polecamy to miejsce!

Przypominamy, że spotkanie odbyło się w ramach Festiwalu República Femenina. Z dumą oznajmiamy, że festiwal również udał się znakomicie. Więcej informacji na http://www.fundacjasfera.org.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s