Rocznicowo

Z dumą donosimy (o ile można z dumą donosić), że TO JUŻ ROK! 24 października 2011 odbyło się pierwsze spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone „Miastu ślepców” Jose Saramago. Pamiętacie, jak nam Jose wtedy pomachał na pożegnanie? 🙂

Co przez ten rok zrobiliśmy? Przeczytaliśmy na pewno kilka dobrych książek, i to już jest osiągnięcie nieczęste w dzisiejszych nieczytelniczych czasach. Dowiedzieliśmy się więcej o literaturze i kulturze krajów takich jak Meksyk czy Portugalia, z krótką wycieczką w stronę literatury kryminalnej. Posłuchaliśmy ekspertów w temacie, wielu interpretacji. Pokłóciliśmy się o noblistę.

Ale przede wszystkim rozmawialiśmy. Dyskusje zdarzały się ostre (młoda literatura peruwiańska!) lub nie tak zacięte, ale zawsze były. Tak jak zawsze wyjaśniamy na spotkaniach klubu, chodzi w nich o rozmowę. Chodzi o to, aby każdy wyraził swoje zdanie, swoje odczucia, swoje konteksty. Jeśli wszyscy zgadzamy się ze sobą, to prowadząca musi czasem dolać oliwy do ognia. Ale zawsze chodzi o ten pierwszy moment, kiedy ktoś mówi: „A mi się zdaje, że…”. I w takich chwilach wiemy, że to wszystko miało sens.

Dziękujemy za ten rok! Jesteśmy pewne, że jeszcze nieraz zdołamy się pięknie i kreatywnie pokłócić.

Reklamy

One thought on “Rocznicowo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s