O nas

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki Fundacji Sfera rozpoczął swoje spotkania w 2011 roku jako forma pozauniwersyteckiej przestrzeni dla wymiany opinii, analiz i przemyśleń dotyczących literatury Półwyspu Iberyjskiego i krajów Ameryki Łacińskiej. Miał on na celu z jednej strony wzmożenie zainteresowania tym obszarem kulturowym, a z drugiej przybliżenie go poprzez poszukiwanie różnorodnych kontekstów przede wszystkim w literaturze polskiej.

Nasze spotkania są absolutnie nieformalne, przyciągają przede wszystkim studentów/ki, organizowane są każdorazowo przez jednego/ą z orbitujących wokół Sfery członków/kiń klubu i, poza oczywiście przyjemnością rozmowy o książkach, są zawsze dobrą okazją do podtrzymywania kontaktu z tymi ciekawymi ludźmi. Tematy poszczególnych spotkań ustalane są na bieżąco, przede wszystkim przez przygotowujących małe wprowadzenie (jeśli oczywiście sami mają na to ochotę) oraz resztę zainteresowanych pojawieniem się w następnym miesiącu.

Jeżeli podoba Ci się nasza koncepcja, chcesz zdobyć pretekst do czytania dobrych książek albo po prostu poprzebywać w interesującym towarzystwie, to prawdopodobnie jest to miejsce dla Ciebie!

Działamy w ramach Fundacji Sfera, spotykamy się co miesiąc. Dołącz do naszego Klubu Książki! Zapewniamy regularne porcje dobrej literatury i rzeczową dyskusję na jej temat.

Porozmawiajmy o książkach!

Drugie spotkanie DKK, które odbyło się w ramach poznańskich Dni Równości i było poświęcone książkom „Noc jest dziewicą” Jaime Bayly’ego oraz „Lubiewo” Michała Witkowskiego.

Jak widać Gosia Nic musiała nas swoim wprowadzeniem do Bayly’ego i nowej literatury latynoamerykańskiej bardzo rozbawić…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s