Fundacja Sfera

Fundacja Języków i Kultur Sfera

Nasza misja i wizja

Naszą misją jest promowanie i wspieranie różnorodnych form współpracy w dziedzinie kultur i języków. W sferze naszych zainteresowań, fascynacji i projektów leżą, przede wszystkim, kraje Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej, a także pozostałe kraje romańskie. Dążymy do twórczej wymiany językowej i kulturowej między tymi krajami a Polską, w zgodzie z ideami międzykulturowości, integracji i mobilności.

Poprzez promocję kultur i języków oraz realizację międzynarodowych projektów, chcemy przyczyniać się do przybliżania odległych lądów i społeczeństw. Chcemy umożliwić polskiemu odbiorcy odkrywanie tajemnic, różnorodności i bogactwa kulturowego krajów romańskich oraz pełnić rolę ambasadora języka i kultury polskiej w tych krajach.

Sfera to dla nas przestrzeń, która łączy języki i kultury krajów romańskich z językiem i kulturą polską. To otwarte pole działania, rozmaitość form współpracy, szerokie spektrum pomysłów, nieograniczony krąg kontaktów i wiara w ludzkie możliwości. Punkty wyznaczające naszą sferę działania to eklektyzm, ruch, ciekawość i profesjonalizm, dlatego nastawiamy się na nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań oraz doskonalenie i poszerzanie naszej oferty w przyszłości.

De Sphaeris disputandum est!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s